Magiczna glinka – nowość od Slimebox
Magiczna glinka – nowość od Slimebox

Glinka samoutwardzalna Slimebox szybko stała się ulubionym produktem naszych klientów. Glinka nie tylko używana jest jako niezbędny składnik butter slime, ale również do tworzenia własnych kolorowych figurek, które pozostawione na biurku same się utwardzają. Z myślą o lepieniu oryginalnych figurek stworzyliśmy zestaw Magicznych Glinek w 10 kolorach.

Czym różni się Magiczna Glinka od plasteliny?

Magiczna Glinka jest dużo lżejsza od tradycyjnej plasteliny, w dotyku jest bardzo delikatna, przypomina miłą piankę. Tak jak plastelina glinka jest bardzo łatwa w formowaniu, kolory można dowolnie łączyć otrzymując nowe odcienie. W przeciwieństwie do plasteliny glinka pozostawiona na powietrzu twardnieje i nie da się jej przywrócić do elastycznej formy.

Do czego użyć Magicznej Glinki?

Glinka super sprawdzi się do zabaw manualnych i kreatywnych:

- lepienie figurek, breloczków,

- wyklejanie kolorowanek,

- samodzielnie do ćwiczenia motoryki małej,

- nauka kolorów, kształtów,

- dodana do slime sprawia, że jest on plastyczny i mniej klejący (butter slime)

Glinka w wesoły i prosty sposób rozwija kreatywność i sensorykę dzieci dostarczając zabawy na wiele godzin. Magiczna glinka w 24h samodzielnie zasycha, nie wymaga pieczenia, dzięki temu dziecko samodzielnie wykona ulubione figurki.

Przepis na butter slime (slime z użyciem Magicznej Glinki)

  • 100 ml kleju pva
  • 1 łyżeczka płynu do soczewek + szczypta sody oczyszczonej
  • 3 łyżki kremu do rąk lub emulsji do ciała
  • Glinka w proporcji 1:1 do slime

Do miseczki wlewamy klej, dodajemy krem i dokładnie mieszamy. Dodajemy aktywator i mieszamy dalej. Gdy slime zacznie odklejać się od ścianek miski możemy dodać glinkę. Slime powinien być lekko klejący. Dzięki temu lepiej połączy się z glinką.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl