
Farbka akrylowa
Możesz je znaleźć praktycznie w każdym odcieniu, od podstawowych przez neonowe, aż po niezwykle perłowe i metaliczne.
Pigment metaliczny
Nawet niewielka ilość spowoduje, że twój slime może zamienić się np. w płynne złoto. Efekt “wow” gwarantowany!
Barwnik spożywczy
W paście: zabarwi twojego slime’a tak, jak farba akrylowa. Ma więcej pigmentu, ale jest mniej wydajny.
W płynie: przypomina zabarwioną wodę. Podobnie jak tusz, sprawdzi się w water slime.
Tusz do pieczątek
Tusz do pieczątek idealnie sprawdzi się w water slime. Jeżeli chcesz zabarwić swojego slime’a tak, żeby wyglądał jak kolorowa woda, w której pływają wybrane przez ciebie dodatki – tusz jest znakomitym wyborem.
Uwaga! Barwniki spożywcze w płynie często dostępne są w jednorazowych opakowaniach, przez co przechowywanie ich może być uciążliwe. Łatwo się nimi pobrudzić i ciężko usunąć z tkanin i skóry.
Wyzwanie Barwnik
Celem doświadczenia jest sprawdzenie jaki rodzaj barwnika lepiej sprawdzi się w slime. Czy klej ma znaczenie? Pamiętasz slime’y z “wyzwania aktywator?” (przeczytaj w naszym poradniku co to jest aktywator). Czas wyjąć je z pudełeczka i podzielić na mniejsze!
Niezbędnik do wyzwania z barwnikiem
- slime biały i przezroczysty
- barwnik akrylowy perłowy
- pigment metaliczny
- tusz lub barwnik spożywczy w płynie
Krok 1 do wyzwania z barwnikiem. Przygotowanie slime
Slime Biały
Przygotuj miejsce na doświadczenie – czysty blat. Do tego doświadczenia potrzebujesz 6 mini slime’ów - 3 wykonane z białego kleju PVA oraz 3 z przezroczystego kleju.
Slime Przezroczysty
Do każdego z nich dodaj wskazany na kolejnych stronach rodzaj barwnika. Wykonując to doświadczenie dowiesz się, jakie barwniki najlepiej sprawdzają się w białym, a jakie w przezroczystym slime.
Krok 2 do wyzwania z barwnikiem. Barwnik akrylowy
Dodaj odrobinę barwnika do dwóch mini slime’ów (przezroczystego i białego) i dokładnie wymieszaj. Co zaobserwowałeś? Oba slime’y zmieniły kolory. Jednak przezroczysty stał się mleczny i wygląda, jakby był wykonany z białego kleju. Wniosek? Zwykłe akrylowe odcienie barwników lepiej sprawdzą się w białym kleju (przeczytaj w naszym poradniku czym jest klej PVA).
Krok 3 do wyzwania z barwnikiem. Pigment metaliczny lub akrylowy metaliczny barwnik
Dodaj odrobinę metalicznego pigmentu do obydwu slime’ów. Pigment dodajemy do slime, żeby uzyskać metaliczny efekt. Widzisz, że pigment dodany do białego kleju stracił swój urok i nagle stał się zwykłym bawiącym proszkiem.
W przezroczystym kleju zyskał dodatkowy blask! Biały klej nie przepuszcza światła, dlatego metaliczne drobinki nie są w nim widoczne. Wniosek? Metaliczne odcienie sprawdzą się tylko w slime z przezroczystego kleju.
Krok 4 do wyzwania z barwnikiem. Tusz/barwnik spożywczy w płynie
Dodaj kilka kropelek tuszu lub barwnika spożywczego w płynie do dwóch mini slime’ów. Zagnieć je dokładnie. Jakie są twoje obserwacje? Biały slime uzyskał delikatny kolor.
Natomiast przezroczysty slime zabarwił się, nie tracąc przy tym na przejrzystości. Właśnie stworzyłeś Twojego pierwszego Water Slime’a!
Krok 5 do wyzwania z barwnikiem. Wnioski
Czy wiesz że kolorowy piasek kinetyczny świetnie sprawdzi się również jako barwnik! Bądź jednak ostrożny przy dodawaniu kolejnego barwnika do Kinetic Slime. Twój slime może stracić elastyczność, wtedy nawet emulsja go nie uratuje!
Do przezroczystego slime’a najlepiej stosować perłowe barwniki akrylowe oraz tusze (idealne do super przezroczystego slime’a).
Do białego slime’a nadaje się każdy barwnik – Pamiętaj, że perłowe odcienie będą najlepiej widoczne w przezroczystym slime.
Kup barwniki w sklepie Slime Box!
W naszym sklepie internetowym znajdziesz bezpieczne barwniki do slime dla dzieci. Sprawdź również pełną ofertę Zestawów Slime Box!